Sedlač na koňoch

SVETOVÝ UNIKÁT! JEDNOKOLKOVÉ KONE – ENDEMITY!

Sedlač na koňoch – čo to asi tak môže byť? Zas tí Kaukliari dačo humorné vymysleli! Nechce sa im pešo po podujatiach chodiť, tak si vychovali dva koníky, aby si komedianti kúštik oddýchli. Nuž a neboli by to Kaukliari, keby to dajako nezaonačili tak, aby to bolo voľajakô divnô. Namiesto nôh majú kone jednokolky. Nuž – posúďte.

Ide o sprievodnú atrakciu, ktorá sa hodí najmä, ale nielen, na historicky ladené podujatia, vinobrania, hradné slávnosti, jarmoky, firemné akcie a podobne. Koníky na jednokolkách sú, nazdávame sa, svetový unikát, neváhajte a zavolajte nás, veľmi radi k Vám zavítame!

 

Stajňa

Z nepriaznivých podmienok sa nám podarilo zachrániť dvoch koníkov, Margitu a Hergota. Celoročne je o nich ukážkovo postarané a každý z koníkov má svoje čestné miesto na regáli v sklade. Aby na ne nesadal prach, strčili sme ich pekne do igelitových sáčkov.

Sú to ale šťastné koníky, ktoré radi robia ľuďom radosť.

Hergot 

Hergot je austrálsky polokrvník, živí sa výhradne šťavou z eukalyptových listov, ktoré sa dajú dovážať jedine zo Španielska. Na listy je ale uvalené vysoké clo, preto dostáva stravu len raz do týždňa. Raz do roka aj dvakrát do týždňa, v čase okolo Vianoc alebo Veľkej noci. Je mierumilovnej povahy, aj keď niekedy od únavy stratí hlavu. Meno Hergot sa vyvinulo veľmi prirodzenou cestou, pôvodne sa mal volať Jožko, ale často sme pri pokusoch o jazdu kričali „Hergot, pohni sa!“.

 

Margita

Pôvodom z južnej Austrálie. Meno Margita dostala, lebo po dovezení ostala trochu besná. Ide o urodzené plemeno kobyly – európsky halfling, čo znamená, že by mala byť pracovitá, poslušná a nenáročná. Naša Margita je ale radšej iba pekná. Živí sa umením, ale pre istotu aj senom, ovsom, trávou a Hergotovým eukalyptovým lístím. Napriek tomu je štíhlej postavy, dlhšieho rámca, valcovitého trupu a nádherného chrupu.

Najprv vyzerala ako obyčajný koník na jednokolke, avšak po čase sa za splnu mesiaca začala zázračne premienať na vznešenú jednorožkyňu Margret. Je sebestredná, má veľmi rada potlesk a najviac sa teší, keď sa spolu s jazdcom strepe na štrk, alebo asfalt.

Back To Top